Żegnamy Google Latitude i…

Google LogoGoogle kontynuuje czyszczenie „swojej stajni”. W marcu informowałem Was o planach zamknięcia Google Reader, w maju Google postanowiło zamknąć Checkout i Buzz.

W lipcu stało się jasne, że musimy pożegnać się z Google Latitude  (Google Współrzędne). Prace związane z Google Latitude trwały 5 lat, niestety projekt przegrał z G+. Kilka miesięcy temu większość mechanizmów Google Współrzędne została przeniesiona do portalu społecznościowego od Google. Tym samym nie będziemy już w stanie ustalić położenia naszych znajomych za pomocą samych Google Maps, gdzie mogliśmy mieć osobną listę znajomych okrojoną do tych najważniejszych osób.
Google Latitude zniknie 9 sierpnia.

Mimo, że Google Toolbar już od dawna nie jest rozwijane to dopiero teraz pojawiło się oficjalne oświadczenie o zamknięciu Google Toolbar, jak również Chrome Frame.
Dla Google oby dwie aplikacje miały jedno zadanie – szerzenie marki i wyszukiwarki Google w świecie Microsoftu. Dodatkowo Google Toolbar wprowadzał w świat IE i Firefox sporo narzędzi, które te przeglądarki nie miały w tamtym czasie. Obecnie te dodatki są zbędne.