Allegro Tech Live #28

Kiedy:
19 maj 2022@18:00 – 20:00
2022-05-19T18:00:00+02:00
2022-05-19T20:00:00+02:00

Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Kiedyś spotykaliśmy się w naszych biurach, a teraz to my gościmy u Was 🙂 A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

Data: 19.05.2022
Godz: 18:00 – 19:55
Miejsce: YouTube, link wyślemy do osób zarejestrowanych na wydarzenie

AGENDA
18:00 – 18:10 – Rozpoczęcie
18:10 – 19:40 – Prezentacje
19:40 – 19:55 – QA
19:55 – Zakończenie

Świat „Mobile First” to nasza rzeczywistość od przynajmniej kilku lat. W Allegro budujemy rozwiązania mobilne dla milionów użytkowników w Polsce i za granicą, dlatego w tej odsłonie Allegro Tech Live pochylimy się nad tematem architektury. Do tematu podejdziemy z dwóch perspektyw. Sprzętu, czyli tego jak architektura procesora może wpłynąć na development aplikacji mobilnej. I softu – a w szczególności walki z długiem technologicznym na przykładzie obszaru płatności.

Tym razem czekają na Was dwie prezentacje:

Kamil Borzym: Dlaczego M1 jest taki szybki?
Słyszeliście, że procesor M1 jest szybki? Widzieliście benchmarki? Jesteście jeszcze w stanie patrzeć na swój laptop z procesorem Intela? Opowiem dlaczego M1 jest taki szybki, postaram się zejść tak niskopoziomowo jak to jest możliwe bez otwierania obudowy. Powiem też jak komputery z procesorem M1 przyspieszyły development aplikacji mobilnej Allegro iOS.

Jan Borowski: Moduł Płatności. Jak połączyć rozrzucone klocki w jedną całośc?
Płatności to jeden z najważniejszych elementów aplikacji kupującego. W tej prezentacji pokażemy Wam, w jaki sposób podeszliśmy do długu technicznego w obszarze płatności, jakie wnioski wyciągnęliśmy i dlaczego zdecydowaliśmy się na stworzenie osobnego modułu, który docelowo ma wspierać wszystkie płatności w aplikacji iOS.

W odcinku udział wezmą:
Kamil Borzym: Od paru lat psuje i naprawia proces zakupowo-płatnościowy w aplikacji Allegro iOS. Lubi wiedzieć jak rzeczy działają od środka, kiedyś rozkręcał w domu zegarki, dzisiaj dekompiluje różne biblioteki i appki.

Jan Borowski: Od ponad 3 lat związany z płatnościami na iOS w Allegro. Kręcą go tematy związane z architekturą oprogramowania. W wolnym czasie tańczy.

Rozmowę poprowadzi Kamil Sobolewski – Lider zespołu technicznego odpowiedzialnego za pozyskiwanie płatnego ruchu z wykorzystaniem narzędzi takich jak Google Ads czy Facebook Ads. W pracy (z różnym skutkiem) walczy z przekleństwem założeń. Prywatnie fan Formuły 1 i właściciel dwóch kotów – chociaż relacja właścicielstwa nie jest tutaj taka oczywista.

Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na czacie na Facebooku!

https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-live-28/