AWS UG Online 1/2022

Kiedy:
27 styczeń 2022@18:00 – 20:00
2022-01-27T18:00:00+01:00
2022-01-27T20:00:00+01:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie AWS User Group PL ONLINE, które odbędzie się 27 stycznia 2022 o godzinie 18:00.

Tym razem możecie liczyć na dwie prelekcje:

1. Optymalizacja procesu normalizacji danych z kas fiskalnych przy użyciu komponentów serverless

Podczas prezentacji Sebastian przedstawi na czym polega proces normalizacji danych z kas fiskalnych. Omówi również architekturę wykorzystującą komponenty serverless, która powstała w celu optymalizacji przedstawionego procesu. Zaprezentuje przykłady niestandardowych rozwiązań, które zostały zastosowane w celu rozwiązania komplikacji wynikających ze specyfiki danych z kas fiskalnych.

2. Ocena działania barów szybkiej obsługi za pomocą analizy wideo w czasie rzeczywistym

W trakcie prezentacji Patryk omówi, jakie metryki interesują właściciela baru szybkiej obsługi oraz które z nich jesteśmy w stanie dostarczyć przy pomocy sztucznej inteligencji. Pokaże przykładowe zastosowanie Amazon SageMaker w systemie bazujący na analizie wideo w czasie rzeczywistym. Przejdzie przez wyzwania, które pojawiły się podczas projektu oraz to, jak z nimi sobie radzić. Poruszy również metody optymalizacji kosztów przy wykorzystaniu Amazon SageMaker.

Agenda:
1. Wstęp, powitanie
2. Sebastian Skupień – Optymalizacja procesu normalizacji danych z kas fiskalnych przy użyciu komponentów serverless
3. Q&A
4. Patryk Bednarz – Ocena działania barów szybkiej obsługi za pomocą analizy wideo w czasie rzeczywistym
5. Q&A

O prelegentach:

Sebastian Skupień

Absolwent Politechniki Śląskiej pracujący jako C# Software Developer w DTiQ. Pierwotnie planowany na pół roku projekt w DTiQ przerodził się w aktualnie 5 letnią współpracę. W tym czasie zainicjował optymalizację istniejącego procesu normalizacji danych z kas fiskalnych, która ostatecznie przerodziła się w architekturę wykorzystującą komponenty AWS. Od tego czasu swój rozwój skupił na poznawaniu AWS.

Patryk Bednarz

https://www.youtube.com/c/AWSUserGroupPolska/featured