Data Community Bydgoszcz i Toruń #50

Kiedy:
26 Luty 2020@18:00 – 20:00
2020-02-26T18:00:00+01:00
2020-02-26T20:00:00+01:00
Gdzie:
Adama Naruszewicza 11
Bydgoszcz
Poland

Wyższa Szkoła Gospodarki (Budynek K)
ul. Naruszewicza 11 · Bydgoszcz

Zapraszamy na jubileuszowe 50 spotkanie naszej grupy (ale ten czas szybko płynie). Tym razem przygotowaliśmy dla Was dwie bardzo ciekawe sesje ze świata Business Intelligence, w czasie których dowiemy się w jaki sposób możemy przyspieszyć nasze raporty w Power BI oraz o tym jak integrować nasze dane wykorzystując maping data flow w Azure Data Factory.

Czas i miejsce:
środa 29 stycznia 2019, 18:00
Bydgoszcz, Aula Wyższej Szkoły Gospodarki, ul. Naruszewicza 11 (Budynek K)

Agenda:

18:00 – 18:05 Wprowadzenie
18:05 – 18:50 Tomasz Gołaszewski – „Tune Your PowerBI/Analysis Services model – Relationships”
18:50 – 19:00 Networking, tort
19:00 – 19:45 Hubert Kobierzewski – „Maping data flow”

O wystąpieniach:
Tomasz Gołaszewski – „Tune Your PowerBI/Analysis Services model – Relationships”
Na pierwszy rzut oka, PowerBI jest dość ograniczony pod względem tuningu wydajności przez użytkownika tworzącego raporty. Mając Visual Studio i otwarty projekt modelu AS też, pomijając kilka właściwości, możemy obniżyć wydajność. To właśnie dlatego ważne jest, żeby wiedzieć jak działa silnik, jak się zachowuje w różnych sytuacjach i jak budować model w jak najefektywniejszy sposób.
Podczas tej sesji omówimy kilka mitów, które powstały wokół budowania optymalnego modelu, które możemy znaleźć w internecie, poznamy mało znane zachowania xVelocity, przy okazji przechodząc przez wszystkie przykłady na podstawie istniejących raportów, poprawimy je, znacznie tym samym przyspieszając.
Tematem głównym sesji będą relacje w modelu i na tym aspekcie się skupimy.

Hubert Kobierzewski – „Maping data flow”
Początkowo Azure Data Factory nie zachęcało do implementacji integrowania źródeł danych w natywnych rozwiązaniach Azure. Microsoft czuł presję i wprowadził nawet możliwość użycia pakietów SSIS jako jedna z pierwszych prób poprawienia swego wizerunku w walce o większą adopcję chmury w tego typu projektach. Niedługo potem zaprezentowano nam natywny Data Flow, który zdecydowanie poprawia sytuacje programistów Business Intelligence. Na mojej sesji poznasz podstawowe sposoby transformacji danych, nieco wnętrza wykorzystującego klaster Spark, ale bez żadnej linijki kodu w Pythonie. Jeśli nie widziałaś/-łeś tych produktów wcześniej, nie martw się, pojawi się kilka słów wstępu zanim zaczniemy kroić dane na drobne kawałki.

Prelegenci:
Tomasz Gołaszewski:
Senior Data Architect w Seargin. Od wczesnych lat młodości zainteresowany IT, jednak to silnik bazodanowy Microsoftu okazał się tym, co poza codzienną pracą, stało się też przyjemnością, a rozwój w tej dziedzinie ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie przy hurtowniach, budowaniu przepływów danych i systemach raportowo-analitycznych.

Hubert Kobierzewski
Hubert pracuje w firmie Codec jako BI Practice Lead i pomaga klientom zbierać ich dane oraz przekonwertować je w wartościowe informacje przy pomocy produktów platformy danych Microsoft. Poza pracą Hubert współprowadzi dwie grupy społecznościowe: warszawski oddział Data Community Poland oraz Warsaw Power BI User Group.

50. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń

Wednesday, Feb 26, 2020, 6:00 PM

WyższaSzkoła Gospodarki, ul. Naruszewicza 11 (Budynek K)
ul. Naruszewicza 11 Bydgoszcz, pw

32 Data Geeks Went

Zapraszamy na jubileuszowe 50 spotkanie naszej grupy (ale ten czas szybko płynie). Tym razem przygotowaliśmy dla Was dwie bardzo ciekawe sesje ze świata Business Intelligence, w czasie których dowiemy się w jaki sposób możemy przyspieszyć nasze raporty w Power BI oraz o tym jak integrować nasze dane wykorzystując maping data flow w Azure Data Facto…

Check out this Meetup →