Data Community Bydgoszcz i Toruń #57

Kiedy:
30 marzec 2023@17:30 – 19:30
2023-03-30T17:30:00+02:00
2023-03-30T19:30:00+02:00
Gdzie:
Fryderyka Chopina 12
Torun
Poland

Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń

Zapraszamy na kolejne spotkanie naszej grupy. W czasie spotkania zapoznamy się z dwiema usługami wykorzystywanymi w pracy Data Engineer, którymi będą Azure Databricks oraz Azure Functions.

Agenda:
17:30 do 17:40 Wprowadzenie
17:40 do 18:30 Mariusz Wójcik – „Databricks – Introduction”
18:30 do 18:45 przerwa, pizza time
18:45 do 19:35 Tomasz Waloszek – „Przechowywanie danych na platformie Azure”

O wystąpieniach:
Mariusz Wójcik – „Databricks – Introduction”
Azure Databricks to szybka, łatwa w obsłudze i oparta na platformie Apache Spark usługa do analizy danych big data. W czasie sesji omówiony zostanie proces tworzenia, konfiguracji oraz podstawowa funkcjonalność. Wszystko to, co potrzebne aby rozpocząć pracę z Databricks niezależnie czy mówimy o pracy Data Engineera czy specjalisty od Machine Learningu.

Tomasz Waloszek „Przechowywania danych na platformie Azure”

Projektujesz architekturę swojego rozwiązania i zastanawiasz się jakie komponenty wykorzystać do składowania danych. Czym się od siebie różnią? Które będzie optymalne dla potrzeb tego konkretnego case. W czasie sesji przedstawię jakie usługi umożliwiają nam składowanie danych w Azure odpowiadając m.in. na te pytania

Informacja o prelegentach:
Mariusz Wójcik – Lead Consultant oraz Senior Data Engineer w Lingaro. Członek zarządu Data Community oraz lider oddziału Bydgosko-Toruńskiego. Specjalizuje się w przetwarzaniu danych opartych o chmurę Azure, choć wciąż nostalgicznie wspomina czasy on-premisowego SQL Servera. Prywatnie fan Gwiezdnych Wojen oraz szcześliwy ojciec z niemal dwuletnim stażem.

Tomasz Waloszek – Architekt, programista, trener z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu systemów Business Intelligence oraz procesów przetwarzania danych. Lider i współzałożyciel grupy bydgosko-toruńskiej Data Community. Na co dzień pracuje jako Data Architekt w firmie Predica odpowiadając za architekturę u jednego z głównych klientów. Pasjonat danych i technologii MS lubiący dzielić się swoją wiedzą, pasją zarówno na spotkaniach grup lokalnych jak również na konferencjach związanych z SQLServer.

Zachęcamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, chcecie zgłębić temat, podzielić się ciekawym przypadkiem lub zacząć swoją przygodę prezentera (jak coś chętnie pomożemy) piszcie na bit@datacommunity.pl.

https://www.meetup.com/Data-Community-Bydgoszcz-i-Toruń/events/261325685/