Data Community – Online meeting #12

Kiedy:
15 Październik 2020@18:00 – 20:00
2020-10-15T18:00:00+02:00
2020-10-15T20:00:00+02:00

Zapraszamy na pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie online, w czasie którego Grzegorz Stolecki przedstawi nam jak pomocny może być język R w tworzeniu wizualizacji danych.

➡️Agenda:
18:00 – 18:10 – wprowadzenie
18:10 – 19:10 – Grzegorz Stolecki – „Power BI – nietypowe wizualizacje danych z wykorzystaniem języka R”

➡️Rejestracja — wydarzenie darmowe, bardzo prosimy jednak o rejestrację.

➡️Link do spotkania – podamy wkrótce

➡️Abstrakt:
Power BI ma ogromne możliwości wizualizacji danych. Duża liczba standardowych elementów plus szybko rosnąca lista w sklepie internetowym robi wrażenie. Ale czasami dochodzi do sytuacji, że pokazać trzeba coś nietypowego, rzadziej spotykanego. Chciałoby się powybierać z wizualizacji to co potrzeba, połączyć je w jakiś sposób (co swoja drogą da się zrobić). Właśnie wtedy warto skorzystać z unikalnej możliwości Power BI jaką jest użycie języka R do wygenerowania wizualizacji danych. W trakcie spotkania zademonstrowanych zostanie kilka bibliotek R, które mogą posłużyć do stworzenia czegoś nowego, unikalnego lub lepiej oddającego sens Twoich danych.

➡️Bio prelegenta:

Swoją przygodę z informatyką rozpoczynał 30 lat temu pisząc programy w języku BASIC na domowy komputer Commodore C64. Na stałe związał się jednak ze światem baz danych relacyjnych i wielowymiarowych, przechodząc stopniowo od dBase i Clipper poprzez ulubiony SQL Server aż do big data i NoSQL.

Od lat dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia zajmuje się fascynującym światem uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu aplikacji analitycznych i raportowych szczególnie w obszarach planowania, budżetowania, controllingu oraz analiz finansowych. Jako konsultant z pasją pomaga dbać o wydajność serwerów oraz krótki czas wykonywania zapytań.

Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Aktywny prelegent na konferencjach SQL Day i innych spotkaniach branżowych. Można go często spotkać na spotkaniach Polish SQL Server Group. W latach 2009 – 2016 nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional w obszarze SQL Server i Data Platform.

Data Community – Online meeting #12

Thursday, Oct 15, 2020, 6:00 PM

No location yet.

66 SQL Folks Attending

Zapraszamy na pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie online, w czasie którego Grzegorz Stolecki przedstawi nam jak pomocny może być język R w tworzeniu wizualizacji danych. ➡️Agenda: 18:00 – 18:10 – wprowadzenie 18:10 – 19:10 – Grzegorz Stolecki – „Power BI – nietypowe wizualizacje danych z wykorzystaniem języka R” ➡️Rejestracja — wydarzenie dar…

Check out this Meetup →