KrakWhiteHat – Big data w służbie polityki – Klub Jagielloński

Kiedy:
17 Kwiecień 2018@18:00 – 20:00
2018-04-17T18:00:00+02:00
2018-04-17T20:00:00+02:00
Gdzie:
Rynek Główny 34
Kraków
Poland

Klub Jagielloński
Rynek Główny 34 · Kraków

Afera z użyciem danych przez Cambridge Analytica to pierwsze poważne ostrzeżenie. W jego tle znajdziemy zagrożenie bańką informacyjną, czy algorytmy badające preferencje polityczne i chociażby ich użycie w zwycięskiej kampanii Donalda Trumpa. To wszystko każe nam zadać pytanie o to, gdzie ustalić granicę między prywatnością i informacją, rozsądkiem i wygodą? I wreszcie, na ile sterujemy a na ile jesteśmy sterowani.

Informacja we współczesnym świecie jest podstawowym i strategicznym zasobem, a umiejętność jej efektywnego analizowania zapewnia przewagę w niemal każdej dziedzinie życia. Dynamiczny postęp w obszarze nowych technologii sprawił, że granice między rozwojem społecznym, ekonomicznym i technologicznym zacierają się tworząc nową przestrzeń do intelektualnych wyzwań.

Klub Jagielloński jako organizacja której podstawowa działalność oparta jest na analizie informacji, wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu i zaprasza na otwarte spotkania z cyklu #CrackDataScience.

Tematyką #CrackDataScience jest szeroko rozumiany wpływ takich dziedzin jak media społecznościowe, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, eksploracja danych czy Big Data na funkcjonowanie społeczeństwa i Państwa.

Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni dla osób związanych zawodowo z szeroko rozumianą analizą informacji, do wymiany doświadczeń, dyskusji na temat współczesnych wyzwań i problemów oraz wysłuchania opinii zaproszonych ekspertów.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, które poświęcone będzie między innymi wykorzystaniu Big Data w narracji politycznej.
Gościem spotkania będzie Michał Witkowski.

Michał Witkowski
Analityk produktowy i psycholog, zajmujący się analizą danych o ludzkim zachowaniu od 7 lat. W GameDesire zbudował zespół analityków gier i odpowiadał za analizę danych z największych produktów w firmie. Występował na międzynarodowych konferencjach z branży gier (Digital Dragons, Casual Connect). Wykłada wstęp do analizy ilościowej na studiach podyplomowych UX&PD w AGH. Aktualnie buduje system analityki produktowej w Base CRM – największym krakowskim start-upie. Pasjonat analizy wielkich danych, ciekawostek technologicznych i gier komputerowych.

Do zobaczenia we wtorek o 18:00 w Pracowni Klub Jagielloński – Kraków, przy Rynku Głównym 34 😉
Wstęp wolny 🙂
Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/230365697700968/