meet.js Wrocław

Kiedy:
30 listopad 2023@18:00 – 20:00
2023-11-30T18:00:00+01:00
2023-11-30T20:00:00+01:00
Gdzie:
Pawła Włodkowica 5
Wrocław
Poland

MIEJSCE: Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, Wrocław (poziom -1)
WSTĘP: wolny
JĘZYK: event prowadzony będzie po polsku

uż 30 listopada, w czwartek, w kultowej wrocławskiej Mleczarni odbędzie się kolejny meet.js Wrocław, tym razem we współpracy z Golem!

O sponsorze:

Golem Network to, otwarta i zdecentralizowana platforma obliczeniowa. Tworzy sieć typu peer-to-peer, w której użytkownicy mogą kupować i sprzedawać zasoby obliczeniowe, dzieląc bardziej skomplikowane zadania na mniejsze fragmenty. Koncepcja Golem Network została przedstawiona po raz pierwszy w listopadzie 2014 roku podczas DevCon 0, jako pierwsza platforma zdecentralizowana, wolna od proxy i odporna na cenzurę, przeznaczona dla projektów wymagających intensywnych obliczeń. Po prezentacji tej idei na DevCon 0, zespół nieustannie pracuje nad jej realizacją.

Agenda:

Grzegorz Godlewski ( @Grisha ) – Kolory kodu czyli Clean Architecture dla wzrokowców
O architekturze aplikacji można rozprawiać bez końca. Jednak niejednokrotnie kod który tworzymy przypomina opadające w dół zielone symbole na czarnym tle znane z filmu Matrix. Tylko nieliczni są w stanie odgadnąć co się w tym kodzie dzieje.
Podczas prezentacji obok samego podejścia Clean Architecture, przedstawię pewien model mentalny – sposób patrzenia na kod, który pozwoli Wam na sprawniejsze jego analizowanie oraz planowanie refaktoryzacji w kierunku bardziej zrozumiałym dla ludzi, i testowalnym. Do tego dołożymy prosty „test architektury”, który pozwoli nam utrzymać ją w ustalonych ryzach.

Bio:
Grzegorz Godlewski – Obecnie Technical Leader w Golem Factory. Programista pasjonat, Software Craftsman, twórca aplikacji simplido wspierającej produktywność osobistą, oraz co-host podcastu Artistry of Code. Prywatnie mąż, ojciec, triathlonista amator z historią gry na instrumentach i digital painting’u.

Artur Wolny – Wiarygodne testy w asynchronicznym świecie
Testy automatyczne są wśród nas. Piszemy je na co dzień, bo dają nam szybką informację zwrotną czy nasz kod działa w zamierzony sposób. Jednak wchodząc w asynchroniczny świat napotykamy wyzwania, z którymi nie musieliśmy się zmierzyć do tej pory. Promise’y, timeouty, event loop.. Jak się w tym odnaleźć? Jak testować? Jak żyć?
Podczas tej krótkiej sesji pokażę Wam wyzwania z jakimi musimy się mierzyć przy testowaniu asynchronicznego kodu. Zaczniemy od częstych błędów i “dróg na skróty”, by na ich przykładzie przejść do szybkich, stabilnych i wiarygodnych rozwiązań.

Bio:
Artur Wolny – senior backend developer w FrontEgg oraz współprowadzący podcastu Artistry of Code.

https://www.meetup.com/meet-js-wroclaw/events/296989115