Segfault Online: Wielce uczona dysputa o tym co wspólnego ze sobą ma C#, Java i Erlang

Kiedy:
17 Czerwiec 2021@17:30 – 19:00
2021-06-17T17:30:00+02:00
2021-06-17T19:00:00+02:00

Wielce uczona dysputa o tym co wspólnego ze sobą ma C#, Java i Erlang

Jako programiści na początku swojej drogi, wiedzeni przypadkiem, podszeptami złego i radami ludzi którzy mienią się naszymi przyjaciółmi, wybieramy język programowania. Jesteśmy dla niego potem gotowi zginąć w dysputach, oddać ostatni oddech w niekończących się wymianach argumentów na forach internetowych. Czy jednak dyskusje o składni, lukrze składniowym, bibliotece standardowej i wykorzystywanych paradygmatach nie przykrywają innej, ciekawszej a może i ważniejsze dyskusji?Podczas tego panelu nasi eksperci stoczą śmiertelny bój na argumenty ( a tak naprawdę Panowie bardzo się szanują, więc można się tylko spodziewać wymiany argumentów ) o to czy wybierając język programowania nie powinniśmy się bardziej skupić na dyskusji o “managed runtime”. Bo przecież wybór platformy daje nam dostęp do mnogości języków. Wybierając JVM, możemy wybierać między Java, Kotlin, Scala, Groovy, wybierając CLR, dostajemy w ręce C#, F# czy Visual Basic, wybierając BEAM, do dyspozycji mamy Erlan, Elixir czy Alpaca.
Konrad Kokosa, Konrad Kaplita i Jarek Pałka podzielą się podczas panelu swoim wieloletnim doświadczeniem, porównując zarządzanie pamięcią, model współbieżności.Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o platformach z którymi pracujecie na co dzień, zanurzyć się głębiej w architekturę maszyn wirtualnych i rozumieć, że więcej nas łączy niż dzieli zapraszamy do rejestracji. Będzie czas na żarliwe dyskusje o wydajności, ewolucji tych platform i błędach popełnionych przez twórców. Zapraszamy.

Nasi goście:

Konrad Kokosa
Autor książki Pro .NET Memory Management. Współzałożyciel inicjatywy Dotnetos propagującej wiedzę nt. .NET w różnej formie, m.in. konferencji i kursów. Niezależny konsultant, blogger, prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa). Swoją pasją dzieli się również jako trener w obszarze .NET, m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools.

Konrad Kaplita

Zaczynamy o 17.30 w czwartek 17 czerwca.
A to wszystko w nietypowej formule, jaką jest Segfault Online!

https://segfault-online-wielce-uczona-dysputa.konfeo.com/pl/groups