SysOps / DevOps Gdańsk MeetUp #12

Kiedy:
16 Styczeń 2020@18:00 – 21:00
2020-01-16T18:00:00+01:00
2020-01-16T21:00:00+01:00
Gdzie:
Aleja Grunwaldzka 472A
80-309 Gdansk
Poland

CodiLime
Al. Grunwaldzka 472, Gdańsk
(Oliva Business Centre, budynek Olivia Four)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Gdańsku.

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „SRE i hosting – jak dawać jakość i wspierać klienta, a nie dawać marketingowe frazesy” – Miłosz Ryćko-Bożeński

Kilka lat temu, po licznych doświadczeniach z różnymi firmami hostingowymi i byciu niezadowolonym z jakości ich usług, Miłosz postanowił w końcu założyć swój hosting. Podczas prelekcji opisana zostanie droga Prelegenta począwszy od testowania różnych rozwiązań do zarządzania hostingiem, aż po rozwój i wdrażanie rozwiązań wysokiej dostępności. Po drodze było też kilka fuckupów. Zwiększająca się renoma własnego hostingu to zasługa przede wszystkim SRE.

Miłosz Ryćko-Bożeński ma kilkunastoletnie doświadczenie w programowaniu i administrowaniu sieciami. Ze szczególną pasją zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem w Internecie oraz optymalizacją stron internetowych. Niedawno zebrał i przedstawił podczas jednej z prelekcji ponad 300 składników dobrej strony internetowej. Nie jest jednak „typowym informatykiem” – oprócz wyżej wymienionych specjalizacji czasem również siada do projektowania stron lub opracowania strategii marketingowej. Prywatnie – miłośnik twórczości Tolkiena.

19:45 Prelekcja #2: „Krótki przegląd systemów CI” – Jakub Czapliński

Continuous integration jest nierozerwalną częścią procesu wytwarzania i dostarczania oprogramowania. Pojawienie się Dockera, następnie Kubernetesa, a także popularyzacja publicznych chmur spowodowały małą rewolucję na tym polu. Wraz z nowymi platformami dostarczania oprogramowania pojawiły się także nowe koncepcje Continuous Integration. Podczas prezentacji Jakub podzieli się swoimi doświadczeniami i obserwacjami nabytymi w trakcie wdrażania i codziennej pracy z kolejnymi, nowymi systemami CI na przestrzeni kilku projektów.

Jakub Czapliński – ponad dekadę temu zaczynał swoją karierę jako administrator, potem programował w kilku różnych językach, aż znalazł swoją niszę w Pythonie i Go. Na co dzień zajmuje się aplikacjami cloud native uruchamianymi w Kubernetesie. Po godzinach etatowy geek, fan lego i muzyki elektronicznej.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #12

Thursday, Jan 16, 2020, 6:00 PM

CodiLime
Al. Grunwaldzka 472 Gdańsk, pr

65 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Gdańsku. Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „SRE i hosting – jak dawać jakość i wspierać klienta, a nie dawać marketingowe frazesy” – Miłosz Ryćko-Bożeński Kilka lat temu, po licznych doświadczeniach z różnymi firmami hostingowymi i byciu nie…

Check out this Meetup →