SysOps / DevOps Katowice MeetUp #4

Kiedy:
13 Luty 2019@18:00 – 21:00
2019-02-13T18:00:00+01:00
2019-02-13T21:00:00+01:00
Gdzie:
Plac Sejmu Śląskiego 2
Katowice
Poland

Strefa Centralna
Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Katowicach!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Deployment aplikacji webowej do grupy autoskalującej w AWS z wykorzystaniem CodeDeploy oraz GitLab CI” – Robert Kubik

Na spotkaniu omówimy sposób wdrożenia aplikacji webowej, która skaluje się w zależności od obciążenia, co pozwala w efektywny sposób korzystać z zalet Cloud Computing. Skorzystamy z AWS’a i GitLab’a. Porozmawiamy o wymaganiach, jakie musi spełnić aplikacja, przedstawione zostanie rozwiązanie CodeDeploy, idea grupy autoskalującej oraz narzędzie GitLab Runner. Produktem prezentacji będzie gotowa infrastruktura, która w zależności od obciążenia potrafi „rosnąć”, a wdrożenie nowej wersji aplikacji ogranicza się do „jednego kliknięcia”. Poruszymy także kwestię bezpieczeństwa (nie lubimy hardkodować haseł, prawda?) a na deser przybliżona zostanie idea skalowania serwera baz danych w celu unikania tzw. SPOF’a (na przykładzie AWS Aurora).

Robert Kubik – na co dzień DevOps w Hostersi, gdzie zajmuje się głównie migracją do chmury i wdrożeniami AWS. Fan automatyzacji, IaC i rozwiązań „samonaprawiających się”. Prywatnie entuzjasta informatyki, muzyki i lotnictwa. Weekendowo spędza czas w warsztacie bądź jako realizator dźwięku.

19:45 Prelekcja #2: „NGINX jako podstawowy serwer WWW dla usługi hostingowej” – Maciej Kupiec

Prelekcja związana z użyciem NGINX jako głównego serwera dla hostingu. Przedstawiona zostanie instalacja oraz konfiguracja samego NGINX’a wraz z PHP-FPM, LE, oraz z integracją z ISPCONFIG, który pozwoli na uruchomienie całkiem dobrego, budżetowego hostingu na serwerach o małej mocy. Zostaną przedstawione przykłady, case studies, oraz best practices.

Maciej Kupiec – profesjonalnie związany z informatyką z dziedziny SoDo od 17 roku życia (2003r). Aktualnie, od ponad 5 lat, prowadzi własną firmę BITEBYTE, która obsługuje ponad 120 firm z różnych gałęzi przemysłu. Jest stałym partnerem Clouvider Ltd., współpracuje min. z firmą Cynel Unipress, Wojas, Black Red White, Dunsterhouse Ltd oraz Birkdale Ltd. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem sportowym i grą na organach piszczałkowych.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #4

Wednesday, Feb 13, 2019, 6:00 PM

Strefa Centralna
plac Sejmu Śląskiego 2 Katowice, PL

28 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Katowicach! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „Deployment aplikacji webowej do grupy autoskalującej w AWS z wykorzystaniem CodeDeploy oraz GitLab CI” – Robert Kubik Na spotkaniu omówimy sposób wdrożenia aplikacji webowej, która skaluje się w…

Check out this Meetup →