SysOps / DevOps Kraków MeetUp #12

Kiedy:
22 Styczeń 2020@18:00 – 22:00
2020-01-22T18:00:00+01:00
2020-01-22T22:00:00+01:00
Gdzie:
Stanisława Żółkiewskiego 17a
Kraków

Grape Up Sp. z o.o.
Stanisława Żółkiewskiego 17a, Kraków

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Krakowie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Systemy Mission Critical w holenderskim ministerstwie” – Tomek Klimek, Michał Różycki

Systemy Mission Critical utrzymują aplikacje, które muszą działać bez względu na wszystko. Bardzo często to oprogramowanie odpowiada za czynności wagi państwowej, takie jak „Utrzymywanie odpowiedniego poziomu wody na wszystkich holenderskich drogach wodnych” lub „Gwarantowanie trasy przepłynięcia wszystkim statkom towarowym podróżującym po całym kraju w odpowiednim czasie”. Aplikacje te muszą być operacyjne 24/7 i są traktowane zupełnie inaczej niż zwykłe oprogramowanie, a zapewnienie wystarczającej jakości usług wymaga pracy w wielu obszarach. Poza zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności, zadanie to wymaga między innymi odpowiedniej architektury, dobrego systemu monitorowania czy dobrze zorganizowanego zespołu.
Michał i Tomek opowiedzą o tym, jak tworzyć i utrzymywać systemy Mission Critical oraz na jakie aspekty należy zwrócić uwagę.

Tomasz Klimek kieruje realizacją projektów w obszarze Cloud Native. Współpracuje z klientami z różnych branż pomagając im w transformacji DevOps, migracji do clouda czy budowaniu zautomatyzowanych platform od zera. Wielokrotnie to także tworzenie i rozwój aplikacji lub samego procesu dostarczania oprogramowania. Jego ulubionym podejściem do budowy oprogramowania jest metodologia Lean Startup. Tomasz ma szerokie doświadczenie techniczne – jest jako programista specjalizował się w językach C++ oraz C#, głównie w projektach o skomplikowanej architekturze oraz Computer Vision.

Michał Różycki jest Certyfikowanym Administratorem Kubernetesa (CKA), ale zaczynał jako programista ActionScript3 i od tamtej pory sporo technologii przeszło przez jego ręce. Jest wielkim fanem wszystkiego, co jest związane z Cloud Native. W pracy zajmuje się głównie opracowywaniem architektury i wdrażaniem rozwiązań w chmurze oraz poszukiwaniem i analizowaniem nowych technologii, które warto poznawać, rozwijać i wdrażać w realizowanych projektach

19:45 Prelekcja #2: „Kubernetes – the hard way” – Jacek Marmuszewski

Kolejna prezentacja o Kubernetesie? Tak! Ale tym razem nie zakończy się happy-endem po trzech kliknięciach. Zamiast tego Jacek chce się z Wami podzielić wrażeniami z ponad rocznej przygody z produkcyjnym klastrem (głównie Google Kubernetes Engine). Obecny produkcyjny workload to ponad 200 aplikacyjnych kontenerów. W międzyczasie Prelegent i cały zespół widzieli różne ciekawe zachowania włącznie z całkowitym zniknięciem klastra. Czemu zniknął? Jakie wyciągnęli z tego wnioski? Wszystkiego dowiecie się podczas prezentacji.

Jacek Marmuszewski – inżynier w firmie AirHelp, zajmujący się budową i utrzymaniem nowoczesnej infrastruktury w oparciu o chmury AWS i Google. Od połowy 2018 roku ma możliwość codziennej pracy z produkcyjnym klastrem Kubernetesowym i zgłębiania tajników jego działa w różnych warunkach.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #12

Wednesday, Jan 22, 2020, 6:00 PM

Grape Up Sp. z o.o.
Stanisława Żółkiewskiego 17a Kraków, PL

188 Opsów Went

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Krakowie! Agenda: 18:00 Networking 18:30 Prelekcja #1: „Systemy Mission Critical w holenderskim ministerstwie” – Tomek Klimek, Michał Różycki Systemy Mission Critical utrzymują aplikacje, które muszą działać bez względu na wszystko. Bardzo często to op…

Check out this Meetup →