SysOps / DevOps Kraków MeetUp #15

Kiedy:
14 grudzień 2023@18:00 – 22:00
2023-12-14T18:00:00+01:00
2023-12-14T22:00:00+01:00
Gdzie:
Puszkarska 7H
Kraków
Poland

biuro PEGA
Puszkarska 7H, Kraków

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na MeetUp w Krakowie!

Harmonogram:
👨‍🏫 18:00 Networking
👨‍🏫 18:15 Prelekcja #1: “Overcoming legacy manufacturing challenges with Google Cloud” – Mikołaj Karebski
👨‍🏫 19:20 Prelekcja #2: “Wdrożenie Zero Trust i Attributes-Based access control do już istniejących usług” – Albert Lewandowski
👨‍🏫 20:15 Networking i pizza!

Prelekcja #1: “Overcoming legacy manufacturing challenges with Google Cloud” – Mikołaj Karebski

W prezentacji przedstawiona zostanie droga związana z budowaniem infrastruktury chmurowej dla systemów produkcyjnych w ramach platformy Google Cloud Platform (GCP). Z mocnym naciskiem na bezpieczeństwo od samego początku, automatyzację infrastruktury, niezawodność i wiele innych aspektów. Mikołaj w swojej prezentacji zagłębi się w różne zagadnienia rozwoju projektu, najlepsze praktyki oraz to, jak architektura dostosowywała się do nowych wyzwań i wymagań biznesowych.

Mikołaj Karebski – były programista Java, obecnie Cloud/DevOps Engineer w firmie VirtusLab. Entuzjasta tematów Cybersecurity i DevOps. Uwielbia gry komputerowe i oglądanie vlogów o tworzeniu gier. Ciągle się uczy i rozwija.
_________________________________________________________________________

Prelekcja #2: “Wdrożenie Zero Trust i Attributes-Based access control do już istniejących usług” – Albert Lewandowski

Aktualnie na świecie mamy do czynienia z ponad 24 miliardami kont technicznych, a do 2030 roku ta liczba wzrośnie do 40 miliardów. Zarządzanie dostępami w dynamicznych środowiskach, szczególnie kiedy mowa o chmurze publicznej, jest wymagające i wiąże się z koniecznością wdrożenia uniwersalnego rozwiązania. W jaki sposób można wdrożyć system zarządzania dostępami w oparciu o atrybuty? Czy i jaką wartość wnosi Zero Trust? W jaki sposób należy chronić konta techniczne? O tym porozmawia z Wami Albert podczas swojej prelekcji.

Albert Lewandowski – doświadczony inżynier i architekt, który swoje doświadczenie zdobywał w obszarach DevOps, inżynierii danych oraz cyberbezpieczeństwa, pracując dla licznych enterprise oraz startupów. Miał okazję uczestniczyć w projektach zaczynając od chmury publicznej, a kończąc na systemach infrastruktury krytycznej. Obecnie CTO w polsko-izraelskim startupie cyberbezpieczeństwa Magellanic. Fan kosmosu i wszystkich technologii z nim związanych.

https://www.meetup.com/sysopskrk/events/297497778