SysOps/DevOps Online MeetUp #10

Kiedy:
4 Czerwiec 2020@15:00 – 17:00
2020-06-04T15:00:00+02:00
2020-06-04T17:00:00+02:00

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp Online!

Agenda:

Agenda:

15:00 Prelekcja #1: „Geolokalizacja, prywatność i dane w czasach zarazy” – Paweł Prociów

Dane geolokalizacyjne dają doskonały wgląd w przebieg pandemii,a także skalę zmian, jakie przeszło społeczeństwo w trakcie kwarantanny. Firmy agregujące te dane stały się cennym źródłem informacji o możliwych ogniskach zakażeń, zaś równolegle pojawiły się pomysły na wykorzystanie lokalizacji do walki z wirusem. W ślad za tym przyszły wątpliwości co do prywatności i bezpieczeństwa takich narzędzi, np. aplikacji ProteGO mierzącej się z negatywnym odbiorem w branży – czy zasłużonym? Czy w ogóle ma szansę powstać rozwiązanie, któremu ludzie zaufają? Czy takie rozwiązanie powinno mieć w ogóle część serwerową? Na te pytania odpowie Paweł Prociów w trakcie pierwszej prelekcji.

Paweł Prociów – specjalizuje się w technologiach lokalizacyjnych oraz szeroko pojętym IoT. Pracował dla dużych graczy, takich jak Qualcomm czy Huawei w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Polsce. Posiada tytuł doktora otrzymany na uniwersytecie w Nottingham za badania nad zastosowaniem dobrodziejstw nowoczesnych technologii w diagnozowaniu schorzeń psychicznych. Aktualnie w świecie startupów pracuje nad platformą oferującą nowy wymiar mobilnych usług zbliżeniowych.

16:00 Prelekcja #2: „Governance na 6+, czyli najlepsze praktyki zarządzania Twoją infrastrukturą Azure” – Kamil Więcek

W czasie drugiej prelekcji Kamil Więcek opowie co tworzy proces governance w Azure. Spróbuje przekonać wszystkich do tego, że to nie wybór, a konieczność ma znaczenie. Wspomni również o narzędziach i usługach, które ułatwiają proces governance. Na koniec przedstawi solidne demo i case study.

Kamil Więcek – 29-latek z Chorzowa. Pasjonat Azure i automatyzacji. Cloud consultant w firmie Predica, pomagający na co dzień w adaptacji chmury klientom na całym świecie.

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

http://meetup.sysopspolska.pl