SysOps/DevOps Online MeetUp #12

Kiedy:
25 Czerwiec 2020@15:00 – 17:00
2020-06-25T15:00:00+02:00
2020-06-25T17:00:00+02:00

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp Online!

Agenda:

15:00 Prelekcja #1: „Workflow w AWS dla rozwiązań serverless na przykładzie Step Functions” – Piotr Bogdan

W trakcie pierwszej prelekcji Piotr Bogdan przedstawi możliwości zarządzania wieloma funkcjami Lambda. Opowie o sposobie budowania Workflow, czyli drzewa decyzyjnego dla przetwarzania danych w sposób graficzny, w oparciu o usługę Step Functions. Pod koniec prelekcji zapraszamy na sesję Q&A.

Piotr Bogdan – Senior DevOps, cloud enthusiast z ponad 11-letnim doświadczeniem w pracy z VMware, OpenStack i AWS. Na co dzień pracuje jako solution architect. Po pracy tworzy projekty w oparciu o Arduino, a także spędza czas chodząc po górach.

16:00 Prelekcja #2: „Serverless – how to speed up tests over 300 times and achieve continuous feedback?” – Tomasz Konieczny

Automatyczne testy regresji dostarczają rezultaty szybciej, można je wykonywać znacznie częściej, a co więcej, w porównaniu do testów manualnych, krótszy jest feedback lag. Jest to kluczowe w przypadku nowoczesnych metodyk wytwarzania oprogramowania. Co jednak, gdy mamy coraz więcej testów i nawet ich automatyczne wykonanie zaczyna trwać zbyt długo – 10 minut… 30 minut… może nawet kilka godzin? Podczas prelekcji Tomasz Konieczny pokaże jak serverlessowe usługi chmurowe, takie jak AWS Lambda, mogą zostać wykorzystane do przyspieszenia wykonania testów nawet o kilkaset razy.

Tomasz Konieczny – Senior QA Engineer w Ro. Interesuje się szerokim zakresem zagadnień związanych z testami automatycznymi – od architektury aż po środowiska testowe. Zwolennik dzielenia się wiedzą i wymiany pomysłów. Uważa, że to najszybszy sposób uczenia się. Występował jako prelegent na konferencjach, takich jak TestCon Moscow, What The H@ck, Serverless Days Amsterdam czy Quality Excites.

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

http://meetup.sysopspolska.pl