SysOps/DevOps Online MeetUp #8

Kiedy:
21 Maj 2020@15:00 – 17:00
2020-05-21T15:00:00+02:00
2020-05-21T17:00:00+02:00

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp Online!

Agenda:

15:00 Prelekcja #1: „Github in action” – Marek Grabarz

Blisko pół roku temu do platformy Github został dodany Github Actions i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem w środowisku programistów oraz inżynierów DevOps. Czym jest Actions, jak w oparciu o niego można zbudować procesy CI/CD oraz DevOps i wreszcie, w jaki sposób skonfigurować i wdrożyć infrastrukturę chmurową dla projektu? Co działa, a w których miejscach czekają pułapki? Prelekcję poprowadzi Marek Grabarz, który odpowie na wcześniej zadane pytania oraz na podstawie kilku dem pokaże Github Actions w akcji!

Marek Grabarz – wielbiciel technologii i rozwiązań chmurowych, takich jak Technology Advisor w Protopia, Microsoft Azure MVP oraz Microsoft Certified Trainer. Prowadzi bloga grabarz.pl, na którym dzieli się wiedzą na temat architektury IT.

16:00 Prelekcja #2: „Jak zbudować nowy bank, korzystając z podejścia DevOps” – Marcin Mączka i Przemek Dygdoń

Podczas prezentacji Marcin i Przemek opowiedzą o tym, jak zastosowali podejście DevOps przy dużym projekcie dostarczanym jako „waterfall” w bankowości. Projekt ten oparty był o heterogeniczne technologie, w tym mainframe i rozwiązania Microsoft, a oprócz tego obejmował przeniesienie i dostosowanie rozwiązań. Działały nad nim dwa oddzielne zespoły od infrastruktury i aplikacji, a całość posiadała wyśrubowane standardy bezpieczeństwa, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Prelegenci opowiedzą o wyzwaniach, jakie napotkali oraz o zastosowanych rozwiązaniach.

Marcin Mączka – DevOps & Architecture Lead w Accenture. Ekspert od wdrażania rozwiązań IT, praktykujący po obu stronach stołu. Menedżer w różnych organizacjach IT. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla bankowości detalicznej i korporacyjnej, branży ubezpieczeń oraz w cyfrowych usługach pocztowych.

Przemek Dygdoń – Technology Architecture & Project Lead w Accenture. Na co dzień zarządza operacjami i infrastrukturą IT oraz dużymi wdrożeniami systemów informatycznych. Swoje doświadczenie zdobywał w konsultingu technologicznym dla usług finansowych w szczególności dla bankowości detalicznej.

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

http://meetup.sysopspolska.pl