SysOps/DevOps Online MeetUp #9

Kiedy:
28 Maj 2020@15:00 – 17:00
2020-05-28T15:00:00+02:00
2020-05-28T17:00:00+02:00

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp Online!

Agenda:

15:00 Prelekcja #1: „Azure DevOps – czy to już koniec Jenkinsa?” – Gerard Larwa, Łukasz Sołtysiński, Maciej Ptak

Stary, dobry Jenkins jest nadal wystarczający dla obecnych rozwiązań IT. Czy mimo wszystko powinien zostać zastąpiony przez nowsze rozwiązania np. Microsoft – Azure DevOps? Trio z firmy Accenture, czyli Gerard Larwa, Łukasz Sołtysiński i Maciej Ptak, porównają Azure DevOps i Jenkinsa pod względem najważniejszych kryteriów oceny narzędzi DevOps i spróbują odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie.

Gerard Larwa – DevOps Engineer w Accenture. Absolwent informatyki WAT w Warszawie. Entuzjasta nowych technologii. W Accenture pracuje jako DevOps Engineer, obecnie głównie w obszarze BI opartym na stacku technologicznym Microsoftu, w tym także Azure DevOps. Posiada również doświadczenie w tworzeniu testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium oraz Appium.
https://www.linkedin.com/in/gerard-larwa/

Łukasz Sołtysiński – DevOps Engineer w Accenture. Aktualnie tworzy rozwiązania CI/CD dla zespołów zajmujących się Salesforce oraz aplikacjami mobilnymi. Dodatkowo intensywnie pogłębia swoją wiedzę na temat platformy Azure oraz jej wykorzystania w procesie tworzenia oprogramowania. Prywatnie miłośnik motoryzacji oraz gier komputerowych.
https://www.linkedin.com/in/łukasz-sołtysiński-021131165/

Maciej Ptak – DevOps / DevSecOps Engineer w Accenture. Specjalizuje się we wdrażaniu ciągłej integracji w “szytym na miarę” procesie dostarczania oprogramowania. Na co dzień pracuje z platformą Salesforce, Azure DevOps oraz AWS.
https://www.linkedin.com/in/mvcias/

16:00 Prelekcja #2: „Proces wytwórczy hurtowni danych w chmurze” – Jakub Wawrzyniak

W trakcie prezentacji Jakub Wawrzyniak pochyli się nad zagadnieniem wytwarzania hurtowni danych w chmurze w oparciu o usługi platformy Microsoft Azure. Dowiemy się jak zapewnić stałe wdrożenie rozwiązań analitycznych w chmurze oraz jak zagwarantować, że wdrożenie nowego wydania zakończy się sukcesem. Dodatkowo Jakub omówi kluczowe aspekty takiego wdrożenia.

Jakub Wawrzyniak – architekt Danych i Developer Team Leader w TIDK, doktorant naukowy związany z Instytutem Informatyki Politechniki Poznańskiej. Zaangażowany jest w koordynowanie i realizację projektów z obszarów AI, BI, Big Data, zaawansowanej analityki, w tym w oparciu o chmurę publiczną oraz rozwiązania on-premise.

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

http://meetup.sysopspolska.pl