SysOps / DevOps Poznań MeetUp #13

Kiedy:
9 Kwiecień 2020@18:00 – 21:00
2020-04-09T18:00:00+02:00
2020-04-09T21:00:00+02:00
Gdzie:
Królowej Jadwigi 43
Poznań

OLX
ul. Królowej Jadwigi 43 · Poznań

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp w Poznaniu!

Agenda:

UWAGA: ze względu na wysoki sezon chorobowy, wszystkie osoby, które mają objawy przeziębienia lub grypy, a także te które były w ostatnich tygodniach w krajach objętych koronawirusem proszone są o zrezygnowanie z uczestnictwa w spotkaniach, do czasu aż sytuacja się nie uspokoi.

18:00 Networking

18:15 Prelekcja #1: „Przykład Ansible w akcji – własny klaster kubernetes w HA (i nie tylko)” – Jakub Muszyński

Postawienie klastra Kubernetesa w HA wydaje się proste, jednak jest sporo szczegółów, które bywają „nieprzyjemne”. Dlaczego by nie zautomatyzować tej pracy, lub użyć jakiegoś narzędzia? Idealnie nadaje się do tego Ansible. W czasie prelekcji poruszone zostaną zagadnienia automatyzacji procesu instalacji i koncepcja utrzymania infrastruktury w formie kodu na przykładzie instalacji własnego klastra Kubernetes.

Jakub Muszyński – Konsultant do „zadań specjalnych”, praktykujący DevOps @bluesoft.com, SysAdmin i Programista. Zna duże organizacje (Inteligo, PKO, SGB BANK) oraz małe software-house i startupy. Posiada doświadczenie „multi-platform”: IoT, Rpi, Arduino.

19:30 Prelekcja #2: „Serverless Engineer – rola przyszłości?” – Łukasz Szymański

Adopcja chmury przez biznesy jest nieunikniona. Popyt na inżynierów, którzy znają jej tajniki cały czas rośnie. Jednak mimo wszystko nadal wiele biznesów nie odczuwa dużej zmiany w szybkości dostarczania rozwiązań. Infrastructure as a Service to dopiero początek na drodze do pełnego wykorzystania potencjału chmury. Prawdziwy potencjał drzemie w jej wyższych warstwach, którego wykorzystanie wymaga zmiany tego, w jaki sposób pracujemy oraz organizujemy zespoły produktowe. W trakcie prelekcji Łukasz przedstawi jaki wpływ ma serverless na wiele poziomów biznesu – od strategii do pojedynczego programisty. Dowiecie się dlaczego już najwyższy czas zacząć traktować serverless jako główny punkt rozwoju swojej kariery. Udowodni, że Serverless Engineer to nie rola przyszłości, a faktyczne zapotrzebowanie tu i teraz.

Łukasz Szymański – Director of Engineering w OLX Group – entuzjasta chmury. Pomaga biznesowi zrozumieć technologię jak i technologii zrozumieć biznes. Na co dzień zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem zespołami programistycznymi.

20:45 Networking i pizza

SysOps/DevOps Online MeetUp #3

Thursday, Apr 9, 2020, 3:00 PM

Online
Online Online, al

149 Opsów Went

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp ONLINE! Agenda: UWAGA: MeetUp odbędzie się online. Transmisje na żywo możecie oglądać na naszym kanale na YouTube oraz na stronie: http://meetup.sysopspolska.pl/ 15:00 Prelekcja #1: „Przykład Ansible w akcji – własny klaster kubernetes w HA (i nie tylko)” …

Check out this Meetup →