SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #45

Kiedy:
21 Listopad 2019@18:00 – 22:00
2019-11-21T18:00:00+01:00
2019-11-21T22:00:00+01:00
Gdzie:
Inflancka 4b
Warsaw

Aviva Polska
Inflancka 4b, Warszawa

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty piąty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:30 Prelekcja #1: „Miliardy wiadomości dziennie czyli jak zarządzamy klastrami Kafki” – Robert Fabisiak, Tomasz Gintowt

Celem prezentacji jest pokazanie, jak Prelegenci zarządzają dużymi klastrami Kafki rozproszonymi geograficznie. Zaprezentowane zostaną wykorzystywane narzędzia i najważniejsze metryki klastra. Uczestnicy dowiedzą się także o zautomatyzowanych procesach, takich jak aktualizacja klastra czy zarządzanie topicami przy pomocy Ansible. Robert i Tomasz przedstawią też ciekawe wyzwania, z jakimi zmierzyli się na produkcji.

Robert Fabisiak jest starszym inżynierem systemów IT w zespole Data Services. Lubi pracę na rozproszonych systemach i produktach open source. Jego preferowany stack technologiczny to Kubernetes, Ansible i Apache Kafka. W Adform jest obecnie odpowiedzialny za budowę i utrzymanie wysoko dostępnych klastrów Apache Kafka, RabbitMQ oraz Elasticsearch. Napisał wiele skryptów w różnych językach programowania, a terminal jest jego ulubionym interfejsem użytkownika.

Tomasz Gintowt – z zamiłowania SysOps/DevOps/DBA, głównie skupiony na dostarczaniu rozwiązań składowania i przetwarzania danych. Nie są mu obce wszelkiej maści bazy danych, systemy real time data i streamingu. Obecnie pracuje z Kafka, RabbitMQ, ELK i PostgreSQL. Prywatnie fan ciasta marchewkowego.

19:45 Prelekcja #2: „Tworzenie aplikacji w zgodzie z: „Security by Default” / „Security by Design” – Błażej Pabiszczak

Prezentacja dedykowana dla wszystkich osób, które są zainteresowane tematyką budowania bezpiecznych aplikacji według obecnie obowiązujących standardów. Oprócz mnóstwa porad i zaleceń, zaprezentujemy gotowe dokumenty „Security by Default” / „Security by Design” dla już istniejącej aplikacji, które w łatwy sposób można zastosować dla własnych projektów.

Błażej Pabiszczak to ekspert systemów open source i specjalista bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów w IT. Nadzorował ponad 100 projektów, w tym jedno z największych wdrożeń CRM w Europie na ponad 12 000 użytkowników. Twórca YetiForce CRM uznanego przez serwis Capterra za #1 w kategorii „Najbardziej opłacalny system CRM 2017 roku” pośród 550 systemów CRM na świecie. Założyciel i Prezes firmy YetiForce.

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #45

Thursday, Nov 21, 2019, 6:00 PM

Aviva – Inflancka
Inflancka 4B – wejście na lewo od Green Caffe Nero Warszawa, PL

41 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty piąty MeetUp w Warszawie! Agenda: 18:30 Prelekcja #1: „Miliardy wiadomości dziennie czyli jak zarządzamy klastrami Kafki” – Robert Fabisiak, Tomasz Gintowt Celem prezentacji jest pokazanie, jak Prelegenci zarządzają dużymi klastrami Kafki rozproszonymi geog…

Check out this Meetup →