SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #47

Kiedy:
23 Styczeń 2020@18:00 – 22:00
2020-01-23T18:00:00+01:00
2020-01-23T22:00:00+01:00
Gdzie:
Inflancka 4b
Warsaw

Aviva Polska
Inflancka 4b, Warszawa

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty siódmy MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Operatory Kubernetes, czyli tworzymy natywną aplikację pod Kubernetesa” – Adam Otto

Platforma Kubernetes do orkiestracji kontenerów jest już standardem od dłuższego czasu, ale by w pełni wykorzystać jej potencjał, należy zacząć budować wokół niej natywne aplikacje k8s – operatory. Operatory wraz z CRD to świetny sposób na rozszerzenie funkcjonalności platformy Kubernetes i dostosowanie jej do naszych potrzeb. W czasie prelekcji Uczestnicy dowiedzą się czym są operatory i CRD. Adam przedstawi także kilka przykładów ich produkcyjnego wykorzystania, a na zakończenie pokaże krótkie demo, jak zbudować własny operator.

Adam jest inżynierem Cloud Native w firmie Container Solutions. Przed dołączeniem do CS pracował jako inżynier HPC (high performance computing) w CERNie. Ma także doświadczenie jako inżynier systemowy w branży finansowej, gdzie odpowiedzialny był za utrzymanie środowiska chmurowego: administrację, rozwój, optymalizację wydajności oraz rozwiązywanie problemów dnia codziennego. Obecnie w Container Solutions pomaga klientom z konteneryzacją, budowaniem systemów i rozwiązań w chmurze, procesów CI/CD. W wolnym czasie lubi piesze wycieczki, jazdę na rowerze i pływanie.

19:45 Prelekcja #2: „Technologie bezpośredniego chłodzenia gorącą cieczą – ewolucja i dostępne rozwiązania.” – Maciej Szadkowski

Techniki chłodzenia bezpośredniego cieczą są znane od lat 60. ubiegłego wieku, jednak w ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją w świecie rozwiązań DLC (direct liquid lub direct chip cooling) oraz ILC (immersion cooling – chłodzenie cieczą w zanurzeniu). Układy tego typu pozwalają na transfer ciepła z serwerowni za pomocą płynu, zmniejszając lub eliminując zapotrzebowanie na klimatyzację precyzyjną. Nowe 200-300-400 watowe procesory i GPU, zmiany klimatu, wymogi formalne oraz trendy związane z ekologią, a wreszcie znaczne oszczędności energii powodują, że coraz więcej operatorów sięga po tego typu rozwiązania. Na tym spotkaniu omówimy uwarunkowania prawne, standardy branżowe, dostępne systemy chłodzenia bezpośredniego cieczą. Uczestnicy będą mieli też możliwość ujrzenia ich działania na żywo w działaniu.

Maciej Szadkowski, CTO w firmie DCX – jedynej polskiej firmie produkującej układy chłodzenia bezpośredniego cieczą. Od 19 lat w sektorze IT (Compaq / HP). Projektant systemów bezpośredniego chłodzenia cieczą, zarówno zanurzeniowych (ILC), jak i kontaktowych (DLC). Wdrożył jeden z najbardziej wydajnych energetycznie klaster komputerowy w Polsce – klaster „Orzeł” w PCSS. Propagator i ewangelizator technologii bezpośredniego w centrach danych i klastrach obliczeniowych. W DCX koncentruje się na działaniach B+R i rozwoju rynku.

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #47

Thursday, Jan 23, 2020, 6:15 PM

Aviva – Inflancka
Inflancka 4B – wejście na lewo od Green Caffe Nero Warszawa, PL

94 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty siódmy MeetUp w Warszawie! UWAGA! ZMIANA GODZINY! Agenda: 18:15 Networking 18:45 Prelekcja #1: „Operatory Kubernetes, czyli tworzymy natywną aplikację pod Kubernetesa” – Adam Otto Platforma Kubernetes do orkiestracji kontenerów jest już standardem od dłużs…

Check out this Meetup →