SysOps / DevOps Wrocław MeetUp #7

Kiedy:
24 Styczeń 2019@18:00 – 21:00
2019-01-24T18:00:00+01:00
2019-01-24T21:00:00+01:00
Gdzie:
Swobodna 1
Wroclaw
Poland

Biuro OVH
Swobodna 1, Wrocław

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp we Wrocławiu!

Agenda:

18:00 Networking

18.30 Prelekcja #1: „Cloud Computing – podsumowanie roku 2018.” – Wojciech Szczepucha

W czasie pierwszego wystąpienia spojrzymy wstecz na 2018 rok. Wojciech Szczepucha przedstawi, co interesującego pojawiło się w świecie chmur, patrząc z perspektywy *Ops. W trakcie swojej prelekcji skupi się przede wszystkim na AWS, Azure i GCP, chociaż oczywiście nie zabraknie wtrąceń dotyczących pozostałych dostawców. Opowie też o możliwościach wykorzystania Azure ExpressRoute czy AWS Direct Connect, patrząc z perspektywy kosztowej i polskich operatorów.

Wojciech Szczepucha – jest Team Leaderem SysOps i członkiem Center of Excellence w PGS Software S.A. Wojtek z Sys/Net/SecOps związany jest od kilkunastu lat, a od niespełna trzech lat kieruje swoją drogę ku chmurom i mentalności DevOps. Z chmurami ma jednak do czynienia nie tylko zawodowo ale także prywatnie za sprawą pasji, którą jest lotnictwo:) Jak sam podkreśla, może ją w wolnych chwilach realizować dzięki uprzejmości m.in polskich portów lotniczych.

19.45 Prelekcja #2: ” Azure DevOps, VSTS, JSON, PowerShell, Automatyzacja – czyli jak się w tym połapać.” – Piotr Rogala

Wszyscy możemy zauważyć ciągły rozwój platformy Azure. Piotr w czasie swojej prezentacji chce pokazać, jak się z nią na co dzień pracuje. Opowie Wam dlaczego jest to dobra platforma do rozwoju własnego oraz firmy, w której pracujecie. Praca z chmurą to nieustanne poszerzanie własnej wiedzy i punktu widzenia na nowe technologie. Piotr zaprasza do dyskusji na MeetUpie!

Piotr Rogala – Pracuje w IT od wielu lat, specjalizując się w rozwiązaniach firmy Microsoft. W ostatnim czasie ukierunkowany na automatyzację i zainspirowany rozwiązaniami DevOps, wdraża je w oparciu o Azure. Ponadto prowadzi projekty z wykorzystaniem chmury AWS oraz GCP. Obecnie pracuje w Unit4 Polska. Po pracy zajmuje się motoryzacją i sportem rowerowym, ale znajduje też czas na prowadzenie bloga o rozwiązaniach chmurowych https://justcloud.pl.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #7

Thursday, Jan 24, 2019, 6:00 PM

OVH Sp. z o.o.
Swobodna 1 Wrocław, PL

61 Opsów Attending

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp we Wrocławiu! Agenda: 18:00 Networking 18.30 Prelekcja #1: „Cloud Computing – podsumowanie roku 2018.” – Wojciech Szczepucha W czasie pierwszego wystąpienia spojrzymy wstecz na 2018 rok. Wojciech Szczepucha przedstawi, co interesującego pojawiło się w świe…

Check out this Meetup →