TG .Net #139

Kiedy:
9 luty 2023@18:00 – 20:00
2023-02-09T18:00:00+01:00
2023-02-09T20:00:00+01:00
Gdzie:
Olivia Business Centre
Aleja Grunwaldzka 472A
80-309 Gdansk
Poland

Olivia Business Center
O4 Conference Center (bud. 4, parter Jowisz)

Presentation 1: 18:00 : Roman Karski (Volue) – Podstawy zarządzania zasobami Databricks z użyciem C# Azure Databricks Client

Presentation 2: 19:00 : Yevhen Mordak (EPAM Poland) – How GC collects the garbage in .NET vs Java [English language]
***

Presentation 1: 18:00 Roman Karski – Podstawy zarządzania zasobami Databricks z użyciem C# Azure Databricks Client

Description:
Databricks jest to szybka, łatwa w obsłudze i oparta na platformie Apache Spark usługa do analizy danych big data, która umożliwia prace zespołową. Platforma ta pozwala na elastyczne zarządzanie środowiskiem i zasobami obliczeniowymi. Pozwala ona na zebranie w jedno miejsce infrastruktury dotyczącej pracy z danymi na etapie kolekcjonowania, przetwarzania, analizy czy algorytmów uczenia maszynowego. Dzięki wysiłkom zespołu Microsoft Azure powstała biblioteka Azure Databricks Client Library dla języka C#, która pozwala w łatwy sposób zarządzać zasobami na platformie, poprzez uruchamianie Job’ów, jak i także interakcje z ich wynikami i stanami. Podczas prelekcji omówione zostanie interfejs Databricks oraz architektura przykładowej komunikacji pod trening i predykcje modeli dla użytkownika.

Zakres technologii:
C#, Azure, Python, Databricks, Spark, MLFlow

BIO:
Absolwent studiów w zakresie Informatyki Stosowanej i Inżynierii Danych na Politechnice Gdańskiej.
Uczestniczył w roli Data Scientist w projektach w obrębie AI w medycynie, optymalizacji inwestycji oraz zarządzanie łańcuchami logistycznymi.
W ostatnim czasie skupia się nad prowadzeniem projektów Data Science w stylu data-centric, starając się wprowadzić dobre praktyki z wytwarzania oprogramowania w projektach Data Science w roli MLOps’a.
***

Presentation 2: 19:00 : Yevhen Mordak– How GC collects the garbage in .NET vs Java [English language]

Description:
We will explore internals and compare the work of GC. Why Java has several GC variations and .Net just one?What is common between the two and what is different?

BIO:
Tech Lead and Architect with more than 11 years of experience in .NET and focus on technical leadership and coordinating efforts across development teams. Currently, in charge of the EPAM .NET unit in Kraków.

https://www.meetup.com/tg-net/events/290793322/