Toruń JUG #23 spotkanie Toruń JUG – Microservices oraz Apache Camel

Kiedy:
25 maj 2016@18:00 – 20:00
2016-05-25T18:00:00+02:00
2016-05-25T20:00:00+02:00
Gdzie:
Chopina 12
Torun

Serdecznie zapraszamy na dwudzieste trzecie spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 25 maja 2016 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).

Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja jest obowiązkowa i odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych na to wydarzenie zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki w postaci licencji oprogramowania oraz książek elektronicznych.

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe afterparty do pubu Carpe Kraft (ul. Plac Teatralny 7).

Sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 – jeśli chcesz przyjść wcześniej i pogadać z uczestnikami spotkania to będzie to najlepsza do tego okazja 🙂

———————————————————————–

„Microservices – applied”

Software giants have leveraged stability, effectiveness and flexibility provided by microservices in order to both expand and generate more revenue for their business. Some companies tend to believe that big data and huge traffics are pre-requisites to truly harness and reap the benefits offered by microservices. However there are many problems that are quite common for both large and small size businesses that can be solved by keeping things simple, i.e. applying microservice architecture. Furthermore, getting started with microservices can be a bit daunting and making it production ready requires an arsenal of well tested and production ready tools. In this session we will dive into core concepts behind microservices, address real life scenarios and build bunch of microservices backed by battled tested open source components from Netflix OSS and powered by Spring Cloud.

Uwaga: prezentacja będzie w języku angielskim

„Integracja systemów i usług z wykorzystaniem Apache Camel w środowisku ServiceMix”

Integracja systemów i usług jest dziś jednym z podstawowych wymagań stawianych budowanym przez nas aplikacjom. Wiele problemów związanych z tym zagadnieniem jest powtarzalnych niezależnie od specyfiki naszej domeny. Jak to zwykle bywa istnieje zbiór wzorców i dobrych praktyk, które możemy zastosować by radzić sobie w takich sytuacjach. W swojej prezentacji zademonstruję na żywym przykładzie wybrane wzorce z katalogu EIP, pokazując jak zaimplementować je za pomocą biblioteki Apache Camel z wykorzystaniem lekkiego kontenera integracyjnego ServiceMix.

http://www.meetup.com/Torun-JUG/events/230784549/