UP #35 – Opowieści projektowe, czyli Node.js na poważnie

Kiedy:
13 Luty 2019@17:30 – 20:00
2019-02-13T17:30:00+01:00
2019-02-13T20:00:00+01:00
Gdzie:
Dolnych Wałów 8
Gliwice
Poland

Uszanowanko Programowanko #35
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Dolnych Wałów 8 · Gliwice

Chodźcie wszyscy, chodźcie. Siądźmy razem przy wirtualnym kominku i posłuchajmy niezwykłych opowieści o Node.js. Niektóre historie będą podnoszące na duchu, inne wręcz przeciwnie – mrożące krew w żyłach. Jedno jest natomiast pewne: każda została „oparta na faktach autentycznych”, na tym co naprawdę „odnołdziło” nam się w projektach.

Szymon Piecuch – Node.js Stream API

Strumienie to podobno najlepsza i jednocześnie najcięższa do zrozumienia idea, która została wprowadzona do Node’a. Z pewnością jest to temat… rzeka. 🙂 Ale czy na pewno aż tak ciężko to wszystko pojąć? W tej prezentacji skupimy się na praktycznym wykorzystaniem streamów oraz tym, jak zacząć z nimi pracować, żeby nie utonąć.

Rafał Kucharski – Short story about DI in JS

Dependency Injection znane jest już ponad dekadę, a parę lat temu zrobiło się o nim głośno w ekosystemie JS dzięki popularności Angulara namiętnie wykorzystującego DI. Ostatnio jednak, wraz ze spadkiem popularności frameworków Google, coraz rzadziej słyszy się o DI w kontekście JavaScriptu. DI nie zadomowiło się też w ekosystemie NodeJS podczas gdy jest standardem w innych środowiskach serwerowych. Z czego to wynika? Czy jest to problem? Jak temu zaradzić? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie na prezentacji.

Adam Polak – (Micro?)services architecture in practice

Architektura oparto o mikroserwisy to temat ogromny. Wszyscy znamy teorię, ale jak to wygląda w praktyce? W jaki sposób ogarnąć kilka niezależnych aplikacji? Co z komunikacją pomiędzy nimi? Podczas prezentacji podzielę się naszymi doświadczeniami, problemami, które napotkaliśmy oraz rozwiązaniami, które znacznie ułatwiły nam cały proces wdrażania tejże architektury.

Każda opowieść potrzebuje wielu słuchaczy, więc koniecznie poinformuj znajomych i zapiszcie się wszyscy tutaj, na Meetup.com. Oprócz oryginalnych prezentacji zapewniamy też ciepłą pizzawkę i zimne napoje, a wszystko to – jak zawsze – za totalne darmo.

UP#35: Opowieści projektowe, czyli Node.js na poważnie

Wednesday, Feb 13, 2019, 5:30 PM

Biuro The Software House na Starej Poczcie
Dolnych Wałów 8 Gliwice, PL

102 Doges Attending

Chodźcie wszyscy, chodźcie. Siądźmy razem przy wirtualnym kominku i posłuchajmy niezwykłych opowieści o Node.js. Niektóre historie będą podnoszące na duchu, inne wręcz przeciwnie – mrożące krew w żyłach. Jedno jest natomiast pewne: każda została „oparta na faktach autentycznych”, na tym co naprawdę „odnołdziło” nam się w projektach. Szymon Piecuch …

Check out this Meetup →