Uszanowanko-Programowanko #53

Kiedy:
8 grudzień 2021@17:00 – 19:00
2021-12-08T17:00:00+01:00
2021-12-08T19:00:00+01:00

Po listopadowych opowieściach z frontu, pora na backendowy kontratak. Na ostatnim w tym roku Uszanowanku Programowanku będziecie mogli posłuchać dwóch różnorodnych prezentacji przygotowanych przez Node.js developerów (oraz uszanowankowych debiutantów). Jakub Cała opowie o komunikacji opartej o zdarzenia z wykorzystaniem AWS Event Bridge, natomiast Marcin Mazurowski o podstawach modelowania danych na podstawie DynamoDB. Po każdej prezce będzie również czas na zwyczajowe pytania do prowadzących.

Jakub Cała (Node.js Developer)
Komunikacja oparta o zdarzenia z wykorzystaniem AWS Event Bridge

Czym jest AWS Event Bridge i w jakim celu można go zastosować? Czym się różni od SNS? Jak łatwo zintegrować się ze zdarzeniami z zewnętrznych usług? Jak wysyłać zdarzenia pomiędzy różnymi kontami AWS? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie w trakcie prezentacji Jakuba.

***

Marcin Mazurowski (Senior Node.js Developer)
DynamoDB – podstawy modelowania danych dla opornych

DynamoDB jest z nami od dłuższego czasu i pomimo rosnącej popularności dla części z nas logika kryjąca się za DynamoDB nie wydaje się być jasna. Wymaga od nas zmiany myślenia o strukturze danych, zmiany naszych przyzwyczajeń oraz dostosowania się do mocno wyznaczonych reguł. W swojej prezentacji Marcin postara się wytłumaczyć skąd biorą się różnice pomiędzy dobrze nam znanym światem SQL a światem NoSQL. Opowie również o tym, jak zacząć modelowanie tabel oraz czym są i do czego służą GSI.

Brzmi ciekawie? Dołączcie do nas! Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz rejestracyjny na tej stronie: https://hubs.la/H0_rpQJ0

Node kontratakuje