W październiku na Uszanowanku będziemy mówili o ułatwianku developerskiego żyćka. Zabierzemy Was w podróż na frontend i backend, by przybliżyć dwa projekty, w których udało nam się zoptymalizować pewne mechanizmy i osiągnąć naprawdę dobre efekty. Przed nami jak zwykle dwie prezentacje. W trakcie pierwszej z nich Artur Wita opowie o tym, jak skutecznie podzielić na części aplikację napisaną w Serverless Framework z wykorzystaniem biblioteki Serverless Compose na przykładzie hurtowni danych. W trakcie drugiej natomiast – Szymon Chudy skupi się na automatyzacji tworzenia frontendu z wykorzystaniem generatora GraphQL. Tu czeka na Was trochę praktycznych przykładów i ciekawych sztuczek. Po każdej prezentacji jak zwykle będziecie mogli zadawać pytania naszym uszanowankowym prelegentom. Widzimy się 26 października. Uszanowanko!
✍️ Darmowe zapisy: https://hubs.la/Q01nLQ4k0
Artur Wita (Node.js Developer)
Serverless Compose vs hurtownia danych
Kiedy aplikacja napisana w Serverless Frameworku jest mała, można zamieść niektóre rzeczy pod dywan. Ale co, kiedy po kilku miesiącach zaczyna wychodzić spod niego prawdziwy potwór? Co, kiedy musisz przetestować jedną lambdę na środowisku, a deploy całego stacka trwa 20 minut? No i jak przeorganizować aplikację wiedząc, że ciągle będzie rosła? Dowiedz się, jak rozbiliśmy naszą hurtownię danych wykorzystując Serverless Compose. Jakie przyniosło nam to efekty i o czym dowiedzieliśmy się w trakcie.
***
Szymon Chudy (Frontend Developer)
Automatyzacja tworzenia frontendu z wykorzystaniem GraphQL
W ramach tej prezentacji pokażę jak efektywnie wykorzystać GraphQL codegen
do generowania hooków i typów, które pomogą obsłużyć dowolne query i mutation, czyniąc kod nie tylko czytelniejszym, ale również łatwiejszym w utrzymaniu. W tym celu wspólnie postawimy przykładowy projekt, a także poświęcimy kilka minut na skonfigurowanie IDE. Dzięki temu nasza codzienna praca stanie się przyjemniejsza i efektywniejsza.