Nowy wygląd bloga, stare podejście

matipl - szablon czerwiec 2009 / wrzesień 2013Jak już wiecie z poprzedniego wpisu serwis blip na dobre został zamknięty. Wczoraj wieczorem zastanawiałem się co takiego w sobie miał blip, że było tam tak fajnie.

Moim zdaniem to nie blip, ale ludzie z tamtego okresu. Internauci byli wtedy jakby bardziej wylewni, bardziej dzielili się swoim codziennym życiem – w jednym miejscu. Szkoda, że nie pisze już Tomek Topa, Łukasz Więcek, Patrys,  mmazur, aniav czy masa innych blogerów/mikroblogerów/Internautów z tamtego okresu. Z jednej strony, jak już pisałem, dorośliśmy i brakuje czasu, z drugiej strony dzisiejszy Internet nie zachęca do dzielenia się sobą samym, tak jak kiedyś. A tym co się dzielimy umyka w gąszczu Facebooka czy Twittera.

Z tego powodu od kilku miesięcy myślałem o zmianie szablonu dla bloga. Poprzednia zmiana miała miejsce w czerwcu 2009 roku. Na tamte czasy bardzo mi ten szablon odpowiadał. Ale od około roku były odczuwalne braki – stała szerokość, brak możliwości prezentacji krótkich notek/cytatów, słaba czytelność tekstu, osobny wygląd dla wersji mobilnej itp. Blip się skończył, a w zamian jest nowy wygląd matipl.pl. Mam nadzieję, że uda mi się bardziej dzielić przemyśleniami. Jak kilka lat temu…

matipl - nowy wygląd (wrzesień 2013)

PS: Podziękowania i gratulacje dla „weteranów”, którzy nadal publikują, m.in. dla MrCichy i Bobiko.